Reklama
Reklama

LOT uruchomi dodatkowe połączenie pomiędzy Poznaniem a Warszawą. Myśli także o międzynarodowych rejsach z Ławicy

fot. Renata Winczewska

W ostatnich tygodniach włodarze poznańskiego lotniska nie mieli powodów do zadowolenia. Lotnisko raczej traciło połączenia, a dodatkowo swoją bazę postanowił zlikwidować WizzAir.

Teraz Radio Poznań poinformowało o uruchomieniu dodatkowego lotu pomiędzy Poznaniem a Warszawą -Ewidentnie brakowało takiego połączenia późno popołudniowego, aby można było np. po pracy w Warszawie wrócić do Poznania, ewentualnie dostać się do Warszawy trochę wcześniejszym wieczorem - poinformował w rozmowie z rozgłośnią Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. Z informacji radia wynika też, że LOT rozważa uruchomienie z Poznania nowych połączeń międzynarodowych.

W tej chwili samolotami LOT-u można dolecieć do Lwowa oraz Tel Awiwu, ale to ostatnie połączenie Poznań straci w lutym 2019 roku ze względu na małe zainteresowanie. Na razie nie wiadomo, jakie połączenie uruchomi LOT. Nowy radny i inicjator akcji Latamy z Poznania Paweł Sowa komentuje w rozmowie z radiem, że przydałyby się loty do Amsterdamu, Brukseli oraz na główne lotniska Paryża i Londynu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
13 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro