Reklama
Reklama

Cztery promile alkoholu i brak prawa jazdy. Wpadł próbując przejechać przez zamykający się przejazd kolejowy

Kilka dni temu policjanci z Jarocina pełnili służbę na drogach powiatu. Na jednej z lokalnych dróg zauważyli samochód, który poruszał się po jezdni zygzakiem.

Policjanci natychmiast ruszyli za samochodem, a po krótkiej jeździe zauważyli, że mężczyzna wjeżdża na zamykający się przejazd kolejowy. Całe szczęście nie doszło do tragedii, ale chwilę później mężczyzna był już w rękach policji. Policjanci w pierwszej kolejności wykonali badanie alkomatem. Okazało się, że mężczyzna ma 3,7 promila alkoholu w organizmie.

To jednak nie był koniec problemów 46-letniego mieszkańca gminy Koźmin Wielkopolski. Szybko okazało się też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania -Zatrzymanemu przedstawiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - wyjaśnia Agnieszka Zaworska z miejscowej policji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro