Reklama

Policja rozpoczyna akcję SMOG. Można stracić dowód rejestracyjny, a samochód zostanie odholowany

fot. Darek Delmanowicz/PAP
fot. Darek Delmanowicz/PAP

Polska policja włącza się do walki o jakość powietrze w Polsce. W środę rozpoczyna się akcja SMOG, w ramach której kontrolowana będzie jakość spalin emitowanych przez samochody poruszające się po drogach.

Działania kontrolne pod kryptonimem SMOG rozpoczęły się o 6 rano i potrwają do 22 -To akcja, która ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin - wyjaśnia w rozmowie z Dziennikiem. Gazetą Prawną Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Oczywiście w trakcie kontroli sprawdzane będą też inne kwestie związane ze stanem technicznym pojazdów.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Z informacji KGP wynika, że od początku roku drogówka zatrzymała blisko 7 tysięcy dowodów rejestracyjnych -W tej liczbie przeszło 1500 dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin, a ponad 4200 za inne naruszenia wymagań ochrony środowiska - wyjaśnia Kobryś.

Istotne jest to, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości mających wpływ na środowisko, kierowcy zostanie odebrany dowód rejestracyjnych, ale dodatkowo zostanie ukarany mandatem karnym oraz otrzyma zakaz dalszej jazdy, a samochód będzie musiał zostać odholowany z miejsca kontroli.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro