Reklama

Przełom w sprawie zamordowanej i oskórowanej studentki. W mieszkaniu Roberta J. znaleziono ślady biologiczne po zamordowanej

fot. Jacek Bednarczyk/PAP
fot. Jacek Bednarczyk/PAP

Do brutalnego zabójstwa doszło dziewiętnaście lat temu w Krakowie. Dopiero rok temu śledczym udało się wytypować i zatrzymać podejrzanego, a teraz portal onet.pl poinformował, że nastąpił kolejny przełom w śledztwie.

23-letnia Katarzyna Z. zaginęła jesienią 1998 roku. W styczniu 1999 roku z Wisły wyłowiono fragmenty ludzkiej skóry, a badania potwierdziły, że to szczątki zaginionej studentki. Przez wiele lat nie udało się jednak trafić na ślad zabójcy, a sprawą zajmowali się znani z rozwiązywania trudnych spraw policjanci z tzw. archiwum x.

Do przełomu doszło jesienią 2017 roku. Wówczas zatrzymano Roberta J., który zdaniem policjantów w okrutny sposób zamordował kobietę, a następnie oskórował i poćwiartował ciało. Mężczyzna cały czas nie przyznaje się do winy i twierdzi, że nie znał Katarzyny Z. Mimo to sąd już kolejny raz przedłużył areszt mężczyzny.

Teraz portal Onet.pl poinformował, że doszło do kolejnego dużego przełomu. Już po zatrzymaniu Roberta J. policjanci przeszukali jego mieszkanie. Efektem przeszukania było odnalezienie śladów krwi i zabezpieczenie do dalszych badań wanny wraz ze stelażem -Specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Sehna w Krakowie kawałek po kawałku przebadali zabezpieczony przedmiot. Ogromnym nakładem pracy skrupulatnie wyodrębnili materiał biologiczny umożliwiający przeprowadzenia dalszych ekspertyz - mówi w rozmowie z portalem Janusz Molis, adwokat.

Z informacji przekazywanych przez adwokata wynika, że wyodrębniony materiał biologiczny, należy do Katarzyny Z. Wciąż nie wiadomo, kiedy prokuratura zdecyduje się na przedstawienie aktu oskarżenia. Robert J. będzie przebywał w areszcie śledczym co najmniej do 26 marca 2019 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro