Reklama
Reklama

Szpitalny kapelan skazany za molestowanie nastoletniej pacjentki

fot. Asta24.pl
fot. Asta24.pl

Były kapelan pilskiego szpitala usłyszał dziś wyrok za molestowanie siedemnastoletniej pacjentki. Kapłan został skazany na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

O sprawie zrobiło się głośno w kwietniu bieżącego roku. Wówczas rodzina pokrzywdzonej nastolatki, złożyła doniesienie do prokuratury - Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu przesłuchano świadków - personel jednego z oddziałów szpitala w Pile, psychologa, pokrzywdzoną. Materiał dowodowy zebrany w sprawie uzasadnił wydanie i ogłoszenie Jerzemu K., sprawującemu obowiązki kapelana w szpitalu w Pile, zarzutu popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu 17- letniej pokrzywdzonej, używając przemocy, do poddania się innej czynności seksualnej - informowała w rozmowie z naszym portalem prok. Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

We wtorek były już kapelan usłyszał wyrok. Z informacji pilskiego portalu Asta24.pl wynika, że ksiądz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, a sąd orzekł zaproponowany wymiar kary. Jerzy K. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo ksiądz przez najbliższe dziesięć lat nie może kontaktować się z pokrzywdzoną, a do końca życia nie będzie mógł zajmować stanowisk związanych z wychowaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro