Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Szpitalny kapelan skazany za molestowanie nastoletniej pacjentki

BS
wtorek, 13.11.2018 r.
godz. 18.30
BS | wtorek, 13.11.2018 r., godz. 18.30
Szpitalny kapelan skazany za molestowanie nastoletniej pacjentki
fot. Asta24.pl

Były kapelan pilskiego szpitala usłyszał dziś wyrok za molestowanie siedemnastoletniej pacjentki. Kapłan został skazany na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

O sprawie zrobiło się głośno w kwietniu bieżącego roku. Wówczas rodzina pokrzywdzonej nastolatki, złożyła doniesienie do prokuratury - Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu przesłuchano świadków - personel jednego z oddziałów szpitala w Pile, psychologa, pokrzywdzoną. Materiał dowodowy zebrany w sprawie uzasadnił wydanie i ogłoszenie Jerzemu K., sprawującemu obowiązki kapelana w szpitalu w Pile, zarzutu popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu 17- letniej pokrzywdzonej, używając przemocy, do poddania się innej czynności seksualnej - informowała w rozmowie z naszym portalem prok. Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

We wtorek były już kapelan usłyszał wyrok. Z informacji pilskiego portalu Asta24.pl wynika, że ksiądz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, a sąd orzekł zaproponowany wymiar kary. Jerzy K. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo ksiądz przez najbliższe dziesięć lat nie może kontaktować się z pokrzywdzoną, a do końca życia nie będzie mógł zajmować stanowisk związanych z wychowaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi.

Reklama