Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4

Zakup nowego auta – na co zwrócić uwagę?

REKLAMA
wtorek, 13.11.2018 r.
godz. 21.00
REKLAMA | wtorek, 13.11.2018 r., godz. 21.00
Zakup nowego auta – na co zwrócić uwagę?

Kupno nowego samochodu to chwila, która niewątpliwie jest dla każdego radosnym momentem. Bardzo często zakup stanowi cel oszczędzania funduszy przez wiele lat lub wymaga wzięcia kredytu. Z uwagi na te fakty logicznym następstwem wydaje się, że taka decyzja powinna być poprzedzona odpowiednim rozważeniem dostępnych opcji oraz dogłębną analizą rynku. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem nowego samochodu? Na to pytanie postaramy się udzielić odpowiedź w poniższym artykule.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Wybór kategorii samochodu

Obecnie rynek motoryzacyjny jest na tyle szeroki, że każdy jest w stanie dopasować kategorię pojazdu do swojego zapotrzebowania. Kompaktowe auta trzydrzwiowe idealnie sprawdzą się w użytkowaniu miejskim dla par lub singli, którzy nie przewożą dużej liczby rzeczy. Nie inaczej wygląda to w przypadku samochodów rodzinnych, które obecnie są dostępne w wielu różnych wariantów – od klasycznego kombi, po podbijające rynek SUV-y. Te ostatnie dzięki silnej ekspansji oferowane są niemalże przez każdą markę, co przekłada się na ich dostępność w różnych przedziałach cenowych. Równie szerokie możliwości mają miłośnicy modeli sportowych. Najistotniejsza w wyborze kategorii jest dobra identyfikacja naszych oczekiwań. Jeżeli poświęcimy na to czas, możemy mieć pewność, że pojazd spełni nasze potrzeby i nie zawiedzie w żadnej sytuacji.

Przygotowanie finansowe

Kupno nowego samochodu niezależnie od tego, czy decydujemy się na markę aut premium, czy też budżetowych, jest dużym wydatkiem. Na pewno zdecydowanie większym od zakupu używanego. W tym kontekście warto zadać sobie pytanie, czy jest to inwestycja, na którą nas stać. Istnieje wiele korzyści płynących z zakupu nowego samochodu, jednakże należy te wartości przyrównać względem takiego samego modelu używanego auta oraz budżetu, jakim dysponujemy.

Wykonanie takiego rachunku zostawia nas z jasnym obrazem przed zakupem samochodu — albo posiadamy dostateczną ilość gotówki, albo musimy zainteresować się innymi opcjami finansowania. Jedną z najpopularniejszych opcji jest leasing. Jednakże to nie wszystko. Aktualnie na czasie jest wypożyczenie długoterminowe. To opcja zbliżona w swoich założeniach do leasingu. Jednakże odróżnia ją pełna dostępność dla każdego klienta oraz zależne od marki i dealera możliwości wykupienia samochodu po zakończeniu okresu wypożyczenia.

Poza wspomnianymi wyżej formami rzecz jasna da się skorzystać z tradycyjnych opcji w postaci kredytów, czy też pożyczek. Tradycyjne jednostki finansowe takie jak banki nie są jedynym miejscem, w którym możemy dostać tego typu wsparcie w zakupie auta. Obecnie uzyskanie optymalnej formy finansowania jest klientowi maksymalnie ułatwiane, przez co stosowne dokumenty podpiszemy nawet u dealera wybranej marki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze nowego samochodu poza jego podstawowym kosztem nie można nie wspomnieć o jego kosztach eksploatacji. Tutaj kwestią, która wysuwa się na pierwszy plan, jest spalanie silnika. Atrakcyjna cena potrafi być krótkotrwałą oszczędnością przy wysokim koszcie paliwa wynikającym z dużego spalania. Poza kosztami paliwa przed zakupem nowego samochodu warto przeanalizować awaryjność rozważanych aut oraz potencjalne koszty części potrzebnych do naprawy. Dzięki temu można mieć pewność, że w przypadku awarii nie czeka nas niespodzianka w postaci niezwykle wysokich wydatków przywrócenia pełnej sprawności.

Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, możemy mieć pewność, że zakup wymarzonego pojazdu będzie czymś, co dostarczy nam tylko radość z nowego nabytku, który posłuży nam przez lata. Dzięki spokojnej analizie zarówno naszych potrzeb, jak i budżetu jesteśmy w stanie dobrać auto, które spełni nasze oczekiwania, a jednocześnie nie przyniesie ze sobą znacznego obciążenia domowego budżetu.

Reklama