Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 9

Łódź: po pościgu zatrzymano kibiców Lecha Poznań. Kilku usłyszało zarzuty

sk
wtorek, 13.11.2018 r.
godz. 12.38
sk | wtorek, 13.11.2018 r., godz. 12.38
Łódź: po pościgu zatrzymano kibiców Lecha Poznań. Kilku usłyszało zarzuty
fot. Policja

Nie najlepiej zakończyła się dla kibiców Lecha Poznań wyprawa do Łodzi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
19°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pod koniec października fani Kolejorza stracili kilka swoich flag na rzecz chuliganów Widzewa Łódź, którzy urządzili swoistą zasadzkę na grupę ultrasów, chcących złożyć wspomniane płótna w magazynie. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem po kibicowskiej Polsce, a w Poznaniu miało swoje konsekwencje m.in. w zakończeniu działalności ostatniej funkcjonującej grupy Ultras (grupa kibiców odpowiedzialna m.in. za tworzenie opraw).

Zdobycie flag musi oczywiście spotkać się z odpowiednim rewanżem, ze strony kibiców Kolejorza. Według policji to właśnie taki cel miała wizyta poznaniaków w Łodzi, złożona przy okazji powrotu z niedzielnego marszu niepodległości i meczu w Białymstoku.

- W nocy z 11 na 12 listopada 2018 roku między innymi na terenie Łodzi prowadzone były policyjne działania związane z przejazdami licznych grup wracających z marszu w Warszawie. Już po północy w mieście zlokalizowano co najmniej kilkanaście pojazdów na poznańskich tablicach rejestracyjnych. Ze spływających informacji wynikało, że osoby poruszające się tymi autami  mają kominiarki, maczety i inne niebezpieczne narzędzia. Kilka z tych samochodów na ulicy Warszawskiej nie zatrzymało się do kontroli - relacjonowała mł. insp. Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Do pościgu włączyło się kilka radiowozów, a zatrzymanie umożliwiła dopiero ustawiona w Zgierzu blokada. Policjanci skontrolowali opla, renault i audi. Wylegitymowano kibiców w wieku od 19 do 51 lat, a zatrzymani zostali kierujący pojazdami w wieku 29, 31 i 32 lat. Za niezatrzymanie do kontroli grozi im 5 lat więzienia.

- 27-letni pasażer audi odpowie za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali także prawa jazdy. Ukarali mandatami m.in. za używanie słów wulgarnych podczas interwencji. Auta zabezpieczono na policyjnym parkingu a po oględzinach wydano użytkownikom. Niemalże w tym samym czasie , w nocy, na terenie Łodzi zatrzymano czwarty pojazd, który wcześniej odłączył się od ściganej ekipy. 37-letni kierujący peugeotem jechał z 3 pasażerami. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych - relacjonowała mł. insp. Kącka.

Według łódzkich policjantów to kolejna w ostatnim czasie wizyta kibiców Lecha w tym mieście. Do tej pory nie doszło jednak do fizycznej konfrontacji pomiędzy fanami Widzewa i poznaniakami.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama