Reklama

Parking podziemny pod Alejami Marcinkowskiego? Miasto zamówiło analizę

fot. Materiały przetargowe

Trwa poszukiwanie możliwości stworzenia nowych miejsc parkingowych w centrum Poznania.

Urząd miasta rozpisał przetarg dotyczący wykonania analizy budowy parkingu podziemnego pod Alejami Marcinkowskiego, na odcinku od ul. Solnej do ul. Lewandowskiej.

Wykonawca sprawdzi m.in. czy taki obiekt może w ogóle powstać w połączeniu z już istniejącą infrastrukturą. Wcześniejsze analizy wskazały tę lokalizację jako jedną z najbardziej atrakcyjnych m.in. po względem popytu na miejsca parkingowe.

- To odpowiedni ruch. Wstępne dyskusje były prowadzone w lutym, teraz przechodzimy do fazy polegającej na sprawdzeniu możliwości i przeliczeniu kosztów, to jest chyba dobre rozwiązanie - stwierdził w rozmowie z telewizją WTK radny PiS, Mateusz Rozmiarek.

Mniejszy entuzjazm wykazuje Rada Osiedla Stare Miasto. Jej członkowie są podzieleni m.in. w kwestii lokalizacji parkingu. Według Tomasza Dworka priorytetem powinny być miejsca dla mieszkańców centrum, a przyjezdni mogą korzystać z parkingów komercyjnych, które nie mają pełnego obłożenia. - Proszę zwrócić uwagę na to ile dookoła jest nielegalnie zaparkowanych samochodów. Czy ktoś będzie chciał płacić za nowy parking, skoro nie robi tego w przypadku parkingu pod placem Wolności? - pytał radny.

Inwestycja mogłaby pochłonąć ok. 40 mln zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro