Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Parking podziemny pod Alejami Marcinkowskiego? Miasto zamówiło analizę

sk
wtorek, 13.11.2018 r.
godz. 07.44
sk | wtorek, 13.11.2018 r., godz. 07.44
Parking podziemny pod Alejami Marcinkowskiego? Miasto zamówiło analizę
fot. Materiały przetargowe

Trwa poszukiwanie możliwości stworzenia nowych miejsc parkingowych w centrum Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Urząd miasta rozpisał przetarg dotyczący wykonania analizy budowy parkingu podziemnego pod Alejami Marcinkowskiego, na odcinku od ul. Solnej do ul. Lewandowskiej.

Wykonawca sprawdzi m.in. czy taki obiekt może w ogóle powstać w połączeniu z już istniejącą infrastrukturą. Wcześniejsze analizy wskazały tę lokalizację jako jedną z najbardziej atrakcyjnych m.in. po względem popytu na miejsca parkingowe.

- To odpowiedni ruch. Wstępne dyskusje były prowadzone w lutym, teraz przechodzimy do fazy polegającej na sprawdzeniu możliwości i przeliczeniu kosztów, to jest chyba dobre rozwiązanie - stwierdził w rozmowie z telewizją WTK radny PiS, Mateusz Rozmiarek.

Mniejszy entuzjazm wykazuje Rada Osiedla Stare Miasto. Jej członkowie są podzieleni m.in. w kwestii lokalizacji parkingu. Według Tomasza Dworka priorytetem powinny być miejsca dla mieszkańców centrum, a przyjezdni mogą korzystać z parkingów komercyjnych, które nie mają pełnego obłożenia. - Proszę zwrócić uwagę na to ile dookoła jest nielegalnie zaparkowanych samochodów. Czy ktoś będzie chciał płacić za nowy parking, skoro nie robi tego w przypadku parkingu pod placem Wolności? - pytał radny.

Inwestycja mogłaby pochłonąć ok. 40 mln zł.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama