Reklama
Reklama

Dzięki obywatelskiej interwencji szpetny bruk z chodnika na Św. Marcinie zostanie poprawiony

fot. Skycrapercity.com
fot. Skycrapercity.com

Bezładne ułożenie bruku na "nowym" Św. Marcinie, czyli jednej z flagowych inwestycji miejskich, budziło głosy sprzeciwu. Zostały one wysłuchane.

- Kilka tygodni temu ktoś z skyscrapercity.com zrobił foto dziwnego ułożenia bruku na jednej z najważniejszych inwestycji nadzorowanych przez zastępcę prezydenta Jaśkowiaka - relacjonuje w jednym z postów administrator strony "Gemela poznańska". Bloger zajmujący się urbanistyką i panującym w stolicy Wielkopolski porządkiem nie zostawił tej sprawy. Kolejnym krokiem była konsultacja ze znajomymi brukarzami, którzy nie zostawili na projektantce, odpowiedzialnej za przebudowę Św. Marcina, suchej nitki.

Następnie temat został zgłoszony do podlegającego miastu biura Projekt Centrum. Przed kilkoma dniami przyszła odpowiedź. - Obecnie dostałem informację, że projekt zostanie zmieniony i sposób ułożenia bruku także zostanie zmieniony, a bruk ponownie ułożony w sposób, można by rzec, zgodny ze sztuką - pisze autor "Gemeli".

- Oj wy ciemnogrodzianie! Nie znacie się na sztuce nowoczesnej - żartuje jeden z komentujących. W podobnym tonie wypowiedział się administrator strony "Pieszy Miejski Poznański". - Ja nie śmiałem zwrócić na to uwagi. Myślałem, że przy takiej inwestycji, pod takim nadzorem, to jakaś nowoczesność do której nie dorosłem - pisze facebookowy "Pieszy", składając przy okazji gospodarzowi "Gemeli" podziękowania za udaną obywatelską interwencję.

- Cieszy ta informacja. Cieszy podejście miasta do uwag, przed odbiorem technicznym (szacun dla M. Wiśniewski), zwykłego obywatela, jakim jestem - czytamy w poście. Bloger, chwaląc miasto za wsłuchanie się w głos poznaniaków, zwraca jednak uwagę na nieprawidłowości towarzyszące przebudowie ronda Kaponiera. - Powyższa sytuacja pokazuje nam, że kontrola społeczna jest konieczna. Nikt nie jest nieomylny, nawet pracujący dla nas projektanci i wykonawcy. Do dzieła, ludziska - kończy swoją wiadomość admin "Gemeli poznańskiej".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro