Reklama
Reklama

Wielogodzinna akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Sarna uratowana!

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna @ FB
fot. Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna @ FB

Ochotnicza Straż z Głuszyny, do spółki z ekopatrolem straży miejskiej, pomogli sarnie, która utknęła w starym schronie na poznańskim Sypniewie.

- Dziękujemy Panu, który odnalazł zwierzę i zgłosił to do odpowiednich służb - napisali na swoim facebookowym profilu strażacy z Głuszyny. - Dodatkowe podziękowania należą się dyspozytorowi Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania oraz pracownikom ekopatrolu Straży Miejskiej - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Interwencja przeciągała się z powodu wydłużającego się czasu oczekiwania na przyjazd ekopatrolu. Kiedy już ten nastąpił, wspólnymi siłami sarnę udało się uwolnić. Jeden z internautów komentujących post, który pojawił się na profilu portalu Wieści z Okolicy, zapytał trzeźwo: "Dlaczego ten schron jest niezabezpieczony?". Na razie niestety nie ma komu odpowiedzieć na to pytanie. Pozostaje się cieszyć, że zwierzę jest w dobrym stanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro