Reklama
Reklama

Banner "Konstytucja" zdjął wojewoda, ale powiesi go ponownie. Prezydent Poznania wyzywa od "łotrów"

fot. Jacek Jaśkowiak @ FB
fot. Jacek Jaśkowiak @ FB

Transparent zawieszony podczas kampanii wyborczej na ścianie Arkadii przy pl. Wolności stał się powodem sporego zamieszania.

Temat zniknięcia baneru podchwyciła Gazeta Wyborcza. Jak wynika z artykułu opublikowanego na poznańskiej podstronie dziennika, nie wiadomo gdzie się podział napis "Konstytucja". Dziennikarz GW w tytule tekstu zadaje nawet retoryczne pytanie: "Przeszkadzał wojewodzie?".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann zareagował na to, odpowiadając: - Nie przeszkadzał, po prostu w tym miejscu był wyświetlany mapping. Napis wróci na swoje miejsce prawdopodobnie jutro, tak jesteśmy umówieni z właścicielami budynku - pisze wojewoda na Twitterze.

Zbigniew Hoffmann w drugiej części tweeta odniósł się też do wydźwięku tekstu: - Liczę na Państwa rzetelne relacje z tego pięknego Święta Niepodległości, bez szukania podtekstów, których nie ma - dodaje.

Kilkanaście godzin wcześniej prezydent Poznania na Facebooku zamieścił emocjonalny post, w którym dał wyraz swojej irytacji z powodu zniknięcia napisu: - Mam nadzieję, że poznamy łotrów, którym w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przeszkadzała Konstytucja - czytamy na prywatnym profilu Jaśkowiaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro