Reklama

W Poznaniu stanie pomnik Bohdana Smolenia!

Jest szansa, że w czerwcu 2020 r. na skwerze między ulicą Rybaki a Strzałową pojawi się monument upamiętniający legendę polskiego kabaretu.

Na ostatnim posiedzeniu komisji polityki przestrzennej radni jednogłośnie zdecydowali wydać pozytywną opinię o postawieniu pomnika upamiętniającego wielkiego poznańskiego artystę, który zmarł dwa lata temu. Monument ma zostać zrealizowany według projektu pt. "Aaa tam cicho być", którego autorem jest Piotr Socha - zwycięzca konkursu zorganizowanego dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prawdopodobnie stanie w sąsiedztwie Charlie Monroe Kina Malta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Jak informuje pomysłodawca inicjatywy, wieloletni przyjaciel Smolenia, Krzysztof Deszczyński, pomnikowy Bohdan Smoleń będzie siedział na krześle przy kawiarnianym stoliku. - Drugie krzesło będzie wolne, czekając na chętnych, którzy będą się chcieli dosiąść, by porozmawiać z Bohdanem. Mam nadzieję, że po dopięciu wszystkich procedur i zbiórce środków, odsłonimy pomnik z brązu w urodziny Smolenia - 9 czerwca 2020 roku - mówi Deszczyński przedstawicielom PAP-u.

Dawny współpracownik Smolenia podkreśla, że projekt jest ważny również dlatego, że stolica Wielkopolski "nie potrafi dbać o swoje legendy". Na razie nie wiadomo skąd wziąć pieniądze na ten cel. Niewykluczone, że będzie trzeba poprosić o pomoc poznaniaków w ramach internetowej zbiórki. Na szczęście - jak przyznaje sam Daszczyński - nazwisko Smolenia bardzo ułatwia załatwianie wszelkich procedur związanych ze stawianiem pomnika i liczy na to, że równie sprawnie przebiegnie zdobywanie funduszy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro