Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

W Poznaniu stanie pomnik Bohdana Smolenia!

sw
poniedziałek, 12.11.2018 r.
godz. 16.00
sw | poniedziałek, 12.11.2018 r., godz. 16.00
W Poznaniu stanie pomnik Bohdana Smolenia!

Jest szansa, że w czerwcu 2020 r. na skwerze między ulicą Rybaki a Strzałową pojawi się monument upamiętniający legendę polskiego kabaretu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na ostatnim posiedzeniu komisji polityki przestrzennej radni jednogłośnie zdecydowali wydać pozytywną opinię o postawieniu pomnika upamiętniającego wielkiego poznańskiego artystę, który zmarł dwa lata temu. Monument ma zostać zrealizowany według projektu pt. "Aaa tam cicho być", którego autorem jest Piotr Socha - zwycięzca konkursu zorganizowanego dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prawdopodobnie stanie w sąsiedztwie Charlie Monroe Kina Malta.

Jak informuje pomysłodawca inicjatywy, wieloletni przyjaciel Smolenia, Krzysztof Deszczyński, pomnikowy Bohdan Smoleń będzie siedział na krześle przy kawiarnianym stoliku. - Drugie krzesło będzie wolne, czekając na chętnych, którzy będą się chcieli dosiąść, by porozmawiać z Bohdanem. Mam nadzieję, że po dopięciu wszystkich procedur i zbiórce środków, odsłonimy pomnik z brązu w urodziny Smolenia - 9 czerwca 2020 roku - mówi Deszczyński przedstawicielom PAP-u.

Dawny współpracownik Smolenia podkreśla, że projekt jest ważny również dlatego, że stolica Wielkopolski „nie potrafi dbać o swoje legendy". Na razie nie wiadomo skąd wziąć pieniądze na ten cel. Niewykluczone, że będzie trzeba poprosić o pomoc poznaniaków w ramach internetowej zbiórki. Na szczęście - jak przyznaje sam Daszczyński - nazwisko Smolenia bardzo ułatwia załatwianie wszelkich procedur związanych ze stawianiem pomnika i liczy na to, że równie sprawnie przebiegnie zdobywanie funduszy.

Reklama