Reklama
Reklama

Groził Hannie Gronkiewicz-Waltz pozbawieniem życia. Jest już w rękach policji

Policjanci z Warszawy zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem portalu społecznościowego groził Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Kilka dni temu na jednym z portali społecznościowych pojawiły się posty, których autor groził Hannie Gronkiewicz-Waltz pozbawieniem życia - Prezydent Warszawyzłożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że zamieszczone posty wzbudziły u niej obawy o życie i zdrowie oraz miały na celu zmianę stanowiska w kwestii wyrażenia zgody na przeprowadzenie Marszu Niepodległości. W tej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które zostało objęte nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie - relacjonuje biuro prasowe warszawskiej policji.

Podjęte działania doprowadziły policjantów do 62-letniego mieszkańca Skarżyska Kamiennej -Początkowo chciał on wprowadzić w błąd funkcjonariuszy ukrywając sprzęt, za pomocą którego komunikował się w Internecie. W trakcie przeszukania znaleziono w jego mieszkaniu urządzenie służące do tworzenia i zamieszczania postów, które wzbudziły u prezydent stolicy obawy utraty życia. W wyniku analizy zawartości tego urządzenia policjanci wykryli także inne treści wskazujące na formułowanie gróźb pod adresem innych osób, organizacji i koncernów mediowych - informuje policja.

Mężczyzna trafił do aresztu, a za popełnione czyny usłyszy prawdopodobnie zarzutyzarzuty związane z wywieraniem wpływu przemocą lub groźbą na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro