Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Tłumy na Imieninach ulicy Święty Marcin

j
niedziela, 11.11.2018 r.
godz. 18.15
j | niedziela, 11.11.2018 r., godz. 18.15
Tłumy na Imieninach ulicy Święty Marcin
fot. Włodzimierz Hoppel

Tegoroczne imieniny ulicy Święty Marcin obchodzone są szczególnie uroczyście, ponieważ przypadają w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Każdego roku 11 listopada poznaniacy świętują podwójnie – odbywają się uroczystości związane Świętem Niepodległości, a także imieninami ulicy Święty Marcin. Tradycyjnie 11 listopada ulicami Poznania przeszedł korowód Świętego Marcina. Uczestnicy wyruszyli z Międzynarodowych Targów Poznańskich i przeszli ulicą Bukowską przez Rondo Kaponiera do sceny usytuowanej na Placu Adama Mickiewicza.  W Poznaniu, 11 listopada spotykają się zawsze dwie tradycje - ta lokalna i związana z odzyskaniem niepodległości. Chcemy podkreślić, że jest to wspólne święto wszystkich. Święto, które ma łączyć a nie dzielić - mówiła Anna Hryniewiecka, dyrektorka CK Zamek.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do wspólnego świętowania. Imieniny Ulicy to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszym mieście - na pewno najbardziej pogodne, najweselsze i najsłodsze, bo przecież jego nieodłącznym elementem jest Rogal Świętomarciński - zachęcał do udziału w świętowaniu Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.  Myślę, że tym razem będzie nas jeszcze więcej. W tym roku przypada szczególna, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a w grudniu także setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - dodał.

Program:

10:30 - 13:00 warsztaty dla całych rodzin / namiot przed Zamkiem 

11:00 - 21:00 kiermasz rogala / Al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry oraz Św. Marcin od ul. Kościuszki do Al. Niepodległości 

12:00 - 20:00 pokaz filmów o dawnym Poznaniu / Sala Wielka

13:30 korowód od MTP (ul. Bukowska) do Pl. A. Mickiewicza ok. godziny 14 przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Miasta Poznania / Pl. A. Mickiewicza

14:15 koncert Koło Jana / Pl. A. Mickiewicza

14:30 koncert Bubliczki / Pl. A. Mickiewicza

15:00 - 18:00 warsztaty z budowania Demonstronu dla młodzieży i dorosłych / namiot przed Zamkiem

20:00 koncert Lao Che / Pl. A. Mickiewicza

ok. godziny 21:30 pokaz laserowy / Pl. A. Mickiewicz.

Na imieninach ulicy Święty Marcin pojawił się między innymi były prezydent RP Bronisław Komorowski.

Reklama