Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Przebudowa trasy do Wrocławia. Podwykonawcy Astaldi domagają się poważnego traktowania i grożą blokadą torów

BS
sobota, 10.11.2018 r.
godz. 13.00
BS | sobota, 10.11.2018 r., godz. 13.00
Przebudowa trasy do Wrocławia. Podwykonawcy Astaldi domagają się poważnego traktowania i grożą blokadą torów
fot. PKP PLK

Nie widać końca problemów związanych z inwestycjami porzuconymi przez włoską firmę Astaldi. Choć PKP PLK twierdzi, że reguluje zobowiązania Astaldi wobec podwykonawców, to ci twierdzą, że ich roszczenia są zaspokajane jedynie w niewielkiej części.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypomnijmy, że włoska firma Astaldi pod koniec września poinformowała PKP PLK, że rezygnuje z kontraktów na przebudowę linii numer 7 Lublin - Dęblin oraz E59 na odcinku Leszno - granica województwa. PKP PLK początkowo odrzucało argumentację Włochów i wzywało ich do wznowienia prac, ale ostatecznie samo wypowiedziało umowy. Jednocześnie rozpoczęło się regulowanie przez PKP PLK zobowiązań wobec podwykonawców Astaldi.

Choć PKP PLK cały czas informuje o przelewaniu kolejnych środków, to podwykonawcy czują się oszukani. Z ustaleń RMF FM jedna z firm wykonała prace o wartości 7 mln złotych, a otrzymała 300 tysięcy. Kolejna wykonała prace za 2 mln, a otrzymała 200 tysięcy. Przedsiębiorcy mają dość tej sytuacji. Przedstawiciele blisko 30 firm podpisali się pod listem skierowanym do PKP PLK oraz premiera, w którym informują, że nie mają środków na funkcjonowanie, opłacenie podatków i domagają się poważnego traktowania oraz rozwiązania ich problemów.

Przedsiębiorcy zapowiedzieli, że są gotowi do zablokowania w najbliższą środę Centralnej Magistrali Kolejowej i w razie potrzeby będą ją blokować do skutku. Z informacji RMF FM wynika, że roszczenia podwykonawców sięgają już 110 mln złotych.

Reklama