Reklama
Reklama

Imponujący lipdub poznańskich uczniów z okazji stulecia odzyskania niepodległości

fot. Szkoła Podstawowa nr 54 im. Jana Kasprowicza w Poznaniu @ FB
fot. Szkoła Podstawowa nr 54 im. Jana Kasprowicza w Poznaniu @ FB

Dzieci wraz z kadrą nauczycielską Szkoły Podstawowej nr 54 w Poznaniu postanowili uczcić zbliżające się święto wyjątkowym wideoklipem.

W produkcję filmu zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele placówki. - Pomysł padł na radzie pedagogicznej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Chcieliśmy jakoś nietypowo podejść do tak ważnej rocznicy. Tak naprawdę zaczęliśmy przygotowania na początku października - mówi jeden z koordynatorów przedsięwzięcia, nauczyciel muzyki Adam Antkowiak.

Ostatecznie zdecydowano się na formułę lipdubu, czyli gremialnie kręconego wideoklipu z podstawioną muzyką. Przygotowanie scenariuszu wzięły na siebie trzy osoby, nagranie i montaż spoczęły na barkach jednej. - Staraliśmy się wymyślić różne aktywności każdej klasie. Zależało nam na tym, żeby dzieci włączyły się w ten projekt i same coś zaproponowały. I tak było m.in. z tortem, który widać na nagraniu - relacjonuje Antkowiak. Każda klasa miała przygotować własne rekwizyty, a wszyscy uczniowie ubrać się na biało-czerwono.

- Nasi uczniowie chętnie włączyli się w produkcję i byli bardzo zorganizowani na planie, a to nie było łatwe, biorąc pod uwagę liczbę zaangażowanych osób. Próby zrobiliśmy w niedzielę a już we wtorek nagrywaliśmy. Zajęło nam to w sumie dwie godziny lekcyjne - dodaje organizator akcji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro