Reklama
Reklama

Poznanianka twarzą ruchu antyszczepionkowego. W piątek przemawiała w sejmie

fot. Justyna Socha @ FB
fot. Justyna Socha @ FB

Za odrzuconą przez sejm tzw. ustawą antyszczepionkową agitowała Justyna Socha. W 2015 r. startowała do parlamentu z poznańskiej listy Kukiz'15.

Projekt antyszczepionkowców przepadł w piątkowym głosowaniu. Za jego odrzuceniem była przygniatająca większość posłów - 354. Przeciwnych było zaledwie 10, natomiast 16 wstrzymało się od głosu. Wprowadzenie projektu pod obrady jest zasługą środowiska antyszczepionkowego, a wśród nich Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP, na którego czele stoi Justyna Socha z Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


To właśnie Socha forsowała projekt i przedstawiała go w parlamencie. Przed trzema laty usiłowała dostać się do sejmu z ramienia ruchu Kukiz"15. Bezskutecznie. Jednak wyborcza porażka nie zakończyła jej działalności publicznej. Socha zajmuje się teraz szerzeniem alternatywnej wiedzy o szczepieniach. Robi to bez żadnego formalnego przygotowania medycznego - z zawodu jest agentką ubezpieczeniową.

Odrzucenie przez sejm projektu ustawy antyszczepionkowej również nie zraziło poznanianki. Socha zapowiada utworzenie bliżej nieokreślonego ruchu, z którym mogłaby wystartować w przyszłorocznych wyborach do parlamentu. - Nasz ruch nie zaufa już żadnej partii. Postulujemy budowę koalicji ruchów społecznych ponad podziałami i różnych ugrupowań, które zmienią szkodliwy dla polskich dzieci, obywateli, system - mówi dziennikarzom WP.pl w sejmie Justyna Socha.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro