Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Poznanianka twarzą ruchu antyszczepionkowego. W piątek przemawiała w sejmie

sw
piątek, 9.11.2018 r.
godz. 18.03
sw | piątek, 9.11.2018 r., godz. 18.03
Poznanianka twarzą ruchu antyszczepionkowego. W piątek przemawiała w sejmie
fot. Justyna Socha @ FB

Za odrzuconą przez sejm tzw. ustawą antyszczepionkową agitowała Justyna Socha. W 2015 r. startowała do parlamentu z poznańskiej listy Kukiz'15.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Projekt antyszczepionkowców przepadł w piątkowym głosowaniu. Za jego odrzuceniem była przygniatająca większość posłów - 354. Przeciwnych było zaledwie 10, natomiast 16 wstrzymało się od głosu. Wprowadzenie projektu pod obrady jest zasługą środowiska antyszczepionkowego, a wśród nich Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP, na którego czele stoi Justyna Socha z Poznania.

To właśnie Socha forsowała projekt i przedstawiała go w parlamencie. Przed trzema laty usiłowała dostać się do sejmu z ramienia ruchu Kukiz'15. Bezskutecznie. Jednak wyborcza porażka nie zakończyła jej działalności publicznej. Socha zajmuje się teraz szerzeniem alternatywnej wiedzy o szczepieniach. Robi to bez żadnego formalnego przygotowania medycznego - z zawodu jest agentką ubezpieczeniową.

Odrzucenie przez sejm projektu ustawy antyszczepionkowej również nie zraziło poznanianki. Socha zapowiada utworzenie bliżej nieokreślonego ruchu, z którym mogłaby wystartować w przyszłorocznych wyborach do parlamentu. - Nasz ruch nie zaufa już żadnej partii. Postulujemy budowę koalicji ruchów społecznych ponad podziałami i różnych ugrupowań, które zmienią szkodliwy dla polskich dzieci, obywateli, system - mówi dziennikarzom WP.pl w sejmie Justyna Socha.

Reklama