Reklama
Reklama

W Rogalinku powstanie nowy most na Warcie

fot. Google Street View

W Rogalinku najpierw dojdzie do rozbiórki, a następnie budowy nowego mostu przez Wartę.

Remontowany po raz ostatni w 1990 r most nie daje nadziei na to, by mógł jeszcze długo służyć. Stan nawierzchni jest oceniany na dostateczny bądź zły. Także jego szerokość nie spełnia warunków - szczególnie jeśli chodzi o komfort poruszających się tamtędy pieszych i rowerzystów. Stąd podjęto decyzję o rozbiórce starego obiektu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Prócz zbudowania nowego mostu, planuje się także modernizację skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 431 z ulicą Niwka Stara. Droga ma być też przesunięta na północ w stosunku do istniejącego przebiegu oraz poszerzona do 8 m. Również za mostem ma zostać przebudowane skrzyżowanie z ulicami Wodną i Północną. DW-431 będzie towarzyszyć również droga piezo rowerowa.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu czeka na oferty od potencjalnych wykonawców do 14 listopada br. Szacunkowy czas na realizację zamówienia wynosi 699 dni - informuje rynekinfrastruktury.pl

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawet 40 stopni Celsjusza w środę? W Poznaniu aż tak strasznie nie będzie
29℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro