Reklama
Reklama

W Poznaniu angielska pogoda i... korki w stylu amerykańskim

fot. BS
fot. BS

Na chwilę przed długim weekendem poznaniacy wyruszyli, aby załatwić najpilniejsze sprawy, a miejskie drogi straciły przepustowość.

- Poznań, jak na prawdziwie światowe miasto przystało, wita przyjezdnych angielską pogodą i korkami w stylu amerykańskim - skwitował na Twitterze sytuację w stolicy Wielkopolski jeden z gości odwiedzających w piątek Poznań. Trudno się z nim nie zgodzić.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Autostrada jest zakorkowana na całym poznańskim odcinku - od zachodu do Krzesin. Inna użytkowniczka Twittera wrzuciła na swój profil zdjęcie dobrze ilustrujące sytuację na A2. Opatrzyła je komentarzem - Kulczykowo #Poznań #A2 Taki komfort i bezpieczeństwo jazdy nie jest tanie #20złza50km.

Standardowo, problemy mają także kierowcy na północnej stronie miasta, w okolicach remontowanego mostu Lecha, gdzie ruch samochodów odbywa się bardzo powoli. Ze sporymi korkami trzeba się liczyć także na innych kluczowych miejskich trasach, takimi jak ul. Królowej Jadwigi, Hetmańska i Niestachowska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
117.74 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro