Reklama
Reklama

Ksiądz skazany za molestowanie harcerzy. Chłopcy musieli się rozbierać i masturbować kapłana

zdj. ilustracyjne | fot. Luca Cinacchio/freeimages.com
zdj. ilustracyjne | fot. Luca Cinacchio/freeimages.com

Na sześć lat więzienia sąd skazał 39-letniego księdza Wojciecha L., który w lipcu 2017 roku dopuścił się molestowania swoich podopiecznych. Dodatkowo ksiądz musi wypłacić poszkodowanym odszkodowanie.

Ksiądz Wojciech L. pełnił posługę kapłańską w jednej z parafii na terenie Gdyni oraz był czynnym harcerzem. Do molestowania doszło w trakcie dwóch harcerskich wyjazdów w lipcu 2017 roku -Do czynów dochodziło w Gdyni oraz w trakcie pobytu na obozie w Bieszczadach. Chłopcy opowiedzieli o wszystkim swoim mamom, a one zawiadomiły organy ścigania - informowała w rozmowie z portalem trojmiasto.pl prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Molestowanych było dwóch chłopców, którzy w chwili popełnienia czynu mieli czternaście i osiemnaście lat. Ostatecznie ksiądz usłyszał pięć zarzutów dotyczących molestowania seksualnego oraz wykorzystywania zależnościzawodowych w celu zmuszenia podwładnego do poddania się innej czynności seksualnej. Z relacji portalu trojmiasto.pl wynika, że chłopcy musieli się rozbierać, a następnie masturbować kapłana. Dodatkowo starszy z chłopców w trakcie tych praktyk był bity kablem.

Proces rozpoczął się w maju, ale ze względu na dobro pokrzywdzonych toczył się za zamkniętymi drzwiami. Na czwartkowej rozprawie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że oskarżony dopuścił się wszystkich zarzucanych czynów i skazał Wojciecha L. na karę sześciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo skazany przez najbliższe dwanaście lat nie może zbliżać się do swoich ofiar oraz otrzymał dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Wojciech L. musi też wypłacić odszkodowanie swoim ofiarom. Młodszy chłopiec ma otrzymać 80 tysięcy, a starszy 60 tysięcy złotych.

Wyrok nie jest prawomocny. Wojciech L. od lipca ubiegłego roku przebywa w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro