Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama

Ksiądz skazany za molestowanie harcerzy. Chłopcy musieli się rozbierać i masturbować kapłana

BS
piątek, 9.11.2018 r.
godz. 11.31
BS | piątek, 9.11.2018 r., godz. 11.31
Ksiądz skazany za molestowanie harcerzy. Chłopcy musieli się rozbierać i masturbować kapłana
zdj. ilustracyjne - fot. Luca Cinacchio/freeimages.com

Na sześć lat więzienia sąd skazał 39-letniego księdza Wojciecha L., który w lipcu 2017 roku dopuścił się molestowania swoich podopiecznych. Dodatkowo ksiądz musi wypłacić poszkodowanym odszkodowanie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Ksiądz Wojciech L. pełnił posługę kapłańską w jednej z parafii na terenie Gdyni oraz był czynnym harcerzem. Do molestowania doszło w trakcie dwóch harcerskich wyjazdów w lipcu 2017 roku - Do czynów dochodziło w Gdyni oraz w trakcie pobytu na obozie w Bieszczadach. Chłopcy opowiedzieli o wszystkim swoim mamom, a one zawiadomiły organy ścigania - informowała w rozmowie z portalem trojmiasto.pl prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Molestowanych było dwóch chłopców, którzy w chwili popełnienia czynu mieli czternaście i osiemnaście lat. Ostatecznie ksiądz usłyszał pięć zarzutów dotyczących molestowania seksualnego oraz wykorzystywania zależności zawodowych w celu zmuszenia podwładnego do poddania się innej czynności seksualnej. Z relacji portalu trojmiasto.pl wynika, że chłopcy musieli się rozbierać, a następnie masturbować kapłana. Dodatkowo starszy z chłopców w trakcie tych praktyk był bity kablem.

Proces rozpoczął się w maju, ale ze względu na dobro pokrzywdzonych toczył się za zamkniętymi drzwiami. Na czwartkowej rozprawie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że oskarżony dopuścił się wszystkich zarzucanych czynów i skazał Wojciecha L. na karę sześciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo skazany przez najbliższe dwanaście lat nie może zbliżać się do swoich ofiar oraz otrzymał dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Wojciech L. musi też wypłacić odszkodowanie swoim ofiarom. Młodszy chłopiec ma otrzymać 80 tysięcy, a starszy 60 tysięcy złotych.

Wyrok nie jest prawomocny. Wojciech L. od lipca ubiegłego roku przebywa w areszcie.

Reklama