Reklama
Reklama

W 2022 roku skorzystamy z kładki Berdychowskiej. Podpisano pierwszą umowę

fot. UMP

W czwartek podpisano umowę na zaprojektowanie kładki Berdychowskiej.

Była to finalizacja konkursu architektonicznego, który rozstrzygnięto kilka miesięcy temu. - Kładka pieszo-rowerowa pomiędzy Berdychowem a Chwaliszewem ma dla nas istotne znaczenie nie tylko z punktu komunikacyjnego, ale także dalszego ożywienia terenów nadwarciańskich. Poznań wrócił nad rzekę, ale chcemy ten proces kontynuować i w tym kontekście ta inwestycja jest dla nas niezwykle ważna - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Projekt przygotuje zespół pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszli architekci Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn.

- Harmonogram dalszych prac jest ściśle określony. Do końca 2019 roku wykonawca ma stworzyć projekt i uzyskać niezbędne zgody, w tym pozwolenie na budowę. W pierwszym kwartale 2020 roku Poznańskie Inwestycje Miejskie przystąpią do rozpisania przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, które skończą się w roku 2021. Od początku 2022 roku mieszkańcy i turyści powinni już korzystać z tej kładki - zapowiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Autorzy projektu otrzymają 861 tys. zł. Cała inwestycja pochłonie 30 mln zł. Kładka Berdychowska stanowić będzie połączenie komunikacyjne rejonu Kampusu Politechniki Poznańskiej - tzw. Berdychowa - z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią Poznania w rejonie Chwaliszewa. Ułatwi też przedostanie się z okolic Malty na Stary Rynek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW: gwałtowne wzrosty stanów wody
29℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
8.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro