Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: jest zgoda na podpisanie umowy z wykonawcą. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku

fot. UMP

Nic nie stoi już na przeszkodzie na drodze do podpisania umowy z wykonawcą trasy tramwajowej na Naramowice.

Na początku września rozstrzygnięto przetarg. Zwyciężyło w nim konsorcjum Gülermak z Ankary, Mosty Łódź i Gülermak sp. z o.o., które jest gotowe zaprojektować i wybudować trasę od Wilczaka do Naramowic wraz z układem drogowym za 379.956.682,31 zł.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przegrany (Konsorcjum spółek Torpol z Poznania i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia) miał 10 dni na złożenie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, jednak nie zdecydował się na taki ruch.

W tej sytuacji Poznańskie Inwestycje Miejskie zwróciły się z prośbą o przeprowadzenie kontroli do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Ten organ nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości, zatem urzędnicy mogą kontynuować przygotowania do inwestycji.

- Obecnie Wykonawca prac jest na etapie kompletowania dokumentacji formalnej - po jej skutecznym dostarczeniu do PIM będzie można podpisać umowę. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, prace ruszą jeszcze w tym roku - poinformowały portal epoznan.pl PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro