Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Ks. Daniel Wachowiak zostanie przeniesiony do parafii w Puszczy Noteckiej

j
czwartek, 8.11.2018 r.
godz. 12.30
j | czwartek, 8.11.2018 r., godz. 12.30
Ks. Daniel Wachowiak zostanie przeniesiony do parafii w Puszczy Noteckiej
fot. Włodzimierz Hoppel

Znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi między innymi na temat polityki wikariusz parafii pw. Św. Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów poinformował dziś, że został proboszczem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ks. Wachowiak napisał dziś na swoim profilu na TT, że „został proboszczem” i opublikował tzw. dekret nominacyjny. Wynika z niego, że został proboszczem parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce w dekanacie wieleńskim.

Przypomnijmy ks. Wachowiak z znany jest między innymi ze swoich wcześniejszych wypowiedzi na temat filmu Kler czy jeżyckich murali. Ksiądz komentował też wyniki wyborów samorządowych w Poznaniu. Poznaniu, żal mi Ciebie. Żal, że w wyborach Twoi mieszkańcy nie biorą pod uwagę, jak traktuje Ewangelię włodarz miasta - napisał w serwisie Twitter. Mimo to, Prezydencie, życzę abyś w tej kadencji pokochał Słowo Boże. Niech Bóg błogosławi Tobie i Poznaniowi – dodał. Po wyborach wikariusz parafii pw. Św. Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów odprawił też mszę w intencji wybranego na kolejną kadencję prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Jak nam tłumaczył już wcześniej rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu kuria w takich przypadkach nie komentuje zmian i nie widzi w nich nic nadzwyczajnego. Co roku dokonywanych jest kilkadziesiąt takich zmian na terenie naszej Archidiecezji, są one zawsze omawiane z zainteresowanymi kapłanami i przez nich przyjmowane. Nie ma zwyczaju komentowania ich – mówił nam przy okazji przeniesienia ks. Edy Jaworskiego ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Reklama