Reklama
Reklama

Członek rządu ostro o wolnym 12 listopada: "Nie wziąłem udziału w głosowaniu. Dla mnie to nie była właściwa decyzja"

fot. Marcin Obara/PAP

Choć ustawa o dodatkowym wolnym w dniu 12 listopada została już przyjęta przez Sejm i podpisana przez prezydenta, to nie widać końca kontrowersji. Teraz na krytykę pozwolił sobie nawet wicepremier Jarosław Gowin.

Ustawa o wprowadzeniu dodatkowego wolnego w dniu 12 listopada została przyjęta wczoraj przez Sejm. Jeszcze tego samego dnia podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Oznacza to, że mimo licznych kontrowersji, uwag zgłaszanych przez przedsiębiorców, a także krytycznej opinii wielu Polaków, 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy.

W trakcie wczorajszej debaty w Sejmie krytycznie o projekcie wypowiadali się przedstawiciele wszystkich ugrupowań parlamentarnych, ale okazuje się, że krytycy znajdują się również w obozie rządowym -Przez 20 lat byłem przedsiębiorcą i każdego dnia musiałem ciężko pracować, żeby wypłacać wynagrodzenia osobom, za które czułem się odpowiedzialny - powiedział Jarosław Gowin na antenie radiowej Trójki.

Wicepremier stwierdził, że przedsiębiorcy zostali postawieni w sytuacji nie do pozazdroszczenia, a on w ramach solidarności z nimi wstrzymał się od głosowania w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro