Reklama
Reklama

W Poznaniu także strażacy biorą L4? "Do pracy przyszły 3 osoby z 11 które miały się zjawić"

fot. BS

Według informacji, które do nas dotarły również strażacy zaczynają przechodzić na zwolnienia lekarskie.

Dzisiaj tj. 8 listopada w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 5 w Poznaniu podległej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej W Poznaniu do pracy przyszły 3 osoby z 11 które miały się zjawić. Reszta przybywa na zwolnieniach lekarskich - informuje nasz czytelnik. W tym momencie jednostka nie jest w stanie funkcjonować. Jeżeli coś wydarzy się na terenie operacyjnym jednostki. Siły i środki będą musiały być ściągane z innych jednostek. Oczywiście pod warunkiem, że na innych jednostkach wszyscy funkcjonariusze zjawili się w pracy - dodaje.

Rzecznik poznańskich strażaków potwierdza, że część funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniach, ale też uspokaja. Faktycznie część strażaków w Poznaniu przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich - zaznaczam, że nie od dziś, ale już od jakiegoś czasu. Mogę też zapewnić, że wszystkie standardy są utrzymane. Każdy wóz bojowy na terenie miasta jest obsadzony, nie ma obawy, że ktoś pozostanie bez pomocy - mówi kpt. Michał Kucierski. Ponadto mamy tzw. dyżury domowe, podczas których funkcjonariusze są gotowi, by o każdej porze stawić się na służbie, więc nie ma możliwości, że gdzieś są jakieś braki kadrowe. Mieszkańcy nie mają powodów do obaw - dodaje rzecznik poznańskich strażaków. Jeśli chodzi o sytuację w JRG 5 mogę zapewnić, że nic niepokojącego się nie dzieje. Na służbie jest tylu strażaków, ilu być powinno. Jednostka funkcjonuje normalnie - kończy.

Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, Mateusz Chłystun 31 z wymaganych 93 strażaków z Poznania nie stawiło się dziś na służbie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro