Reklama

Sejm kolejny raz przyjął ustawę o wolnym 12 listopada. Dzień będzie objęty zakazem handlu

fot. Aotearoa/wikimedia/cc-by-sa30
fot. Aotearoa/wikimedia/cc-by-sa30

Na środowym posiedzeniu Sejmu posłowie po raz kolejny przegłosowali ustawę o wolnym 12 listopada. Teraz ustawa trafi do Andrzeja Dudy.

Przypomnijmy, że na pomysł dwudniowego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości wpadli politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy uznali, że skoro rocznica przypada w niedzielę, to Polakom należy się dodatkowy dzień wolny. Pomysł od początku budzi opór przedstawicieli wielu branż, a i większość Polaków zadeklarowała w sondażu przeprowadzonym przez Rzeczpospolitą, że nie chce dodatkowego dnia wolnego.

Sejm błyskawicznie ustanowił odpowiednie przepisy, ale poprawki do ustawy wprowadzili senatorowie. W związku z tym ustawa musiała wrócić do Sejmu. Posłowie zajęli się poprawioną ustawą w środę. Krytycznie o wprowadzeniu święta wolnego wypowiedzieli się politycy Kukiz"15, PSL, PO i Nowoczesnej. To nie przeszkodziło posłom PiS w przegłosowaniu ustawy.

Ustawa została przyjęta, a teraz trafi do prezydenta Andrzeja Dudy, którego rzecznik jeszcze w październiku zapowiedział, że prezydent podpisze ustawę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro