Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Rodzice 14-miesięcznej dziewczynki wydali oświadczenie

sk
środa, 7.11.2018 r.
godz. 10.45
sk | środa, 7.11.2018 r., godz. 10.45
Rodzice 14-miesięcznej dziewczynki wydali oświadczenie
fot. Google Street View

Wracamy do sprawy śmierci 14-miesięcznej dziewczynki, która zmarła na pneumokoki, na które decyzją rodziców nie została zaszczepiona.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z medialnych doniesień wynikało, że rodzice małej pacjentki krytykowali działania lekarzy, żądali również podania jej witaminy C. Dziewczynka zmarła 29 października. Choć pierwotnie objawy odczytano jako sepsę, okazało się, że zaraziła się pneumokokami, na które nie była szczepiona. Według przedstawicieli szpitala była to świadoma decyzja rodziców, mających być antyszczepionkowcami. 

W środę ukazało się oświadczenie pełnomocnika rodziców, mecenasa Arkadiusza Teteli:

"Jako pełnomocnik rodziców zmarłej w szpitalu dziecięcym w Poznaniu dn. 29.10.2018r. dziewczynki oświadczam, iż informacje dotychczas przekazywane w mediach są niezgodne z rzeczywistością.

Rodzice odcinają się od wszelkich oskarżeń wysuwanych wobec personelu szpitala dziecięcego w Poznaniu, w którym lekarze ratowali ich dziecko. Rodzice nie mieli żadnych zastrzeżeń, co do sposobu ratowania życia ich dziecka przez personel medyczny.

Decyzja rodziców dotycząca nieszczepienia ich dziecka wynikała z obawy o jego zdrowie spowodowanej poważnymi przeciwwskazaniami medycznymi do wykonania szczepienia. Rodzice nie są przeciwni szczepieniom i nie zgadzają się na określanie ich „antyszczepionkowcami”. Byli gotowi szczepić dziecko, gdy będzie to dla niego bezpieczne.

Nieprawdziwe są również informacje, aby rodzice kwestionowali sposób postępowania lekarzy. Rodzice wyrazili zgodę na wszelkie procedury medyczne stosowane przez szpital dziecięcy w Poznaniu.

Dodatkowo na prośbę rodziców w porozumieniu ze specjalistami medycyny, lekarze podali dziecku dożylnie witaminę C. Podawanie dużych dawek witaminy C jest często praktykowane w przypadku zwalczania uogólnionego zakażenia organizmu przez wielu lekarzy.

Podanie przez lekarzy witaminy C stanowiło procedurę prawnie dopuszczalną w świetle art. 37 Deklaracji Helsińskiej Światowego Stowarzyszenia Lekarzy.

Rodzice proszą o uszanowanie ich prywatności i wstrzymanie się z ferowaniem oskarżeń pod adresem jakiekolwiek ze stron."
 
O śmierci dziewczynki pisaliśmy tutaj
Reklama