Reklama

Wkrótce zmiana rozkładu jazdy pociągów. Więcej połączeń do Warszawy, objazdy na trasie do Szczecina i brak połączenia do Zielonej Góry

fot. Bartłomiej Banaszak/archiwum

Nowy rozkład jazdy pociągów tradycyjnie wejdzie w życie na początku grudnia. We wtorek PKP Intercity ujawniło pierwsze szczegóły rozkładu, który będzie obowiązywał w 2019 roku.

Wiadomo już, że zwiększy się liczba połączeń pomiędzy Poznaniem a Warszawą -Od 9 grudnia będzie ich 13, a nie 11 jak dotychczas. Pomiędzy Warszawą a Poznaniem składy PKP Intercity pojadą przez Inowrocław do 8 czerwca 2019 roku. Od 9 czerwca wszystkie pociągi kategorii Express InterCity oraz dwie pary połączeń TLK powrócą na trasę podstawową przez Konin - informuje Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka PKP Intercity.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Zmiany w nowym rozkładzie jazdy związane są również z pracami modernizacyjnymi na szlakach kolejowych. Choć w tym przypadku nie wszystkie zmiany zostaną wprowadzone 9 grudnia -Modernizacja linii Poznań - Szczecin oznacza skierowanie części pociągów na drogę okrężną przez Zbąszynek, Rzepin i Kostrzyn. Prace odbywać się będą w dalszym ciągu również na linii Poznań - Wrocław, część składów pojedzie przez Zieloną Górę oraz Łódź - Zduńską Wolę. Relacja pociągu IC Włókniarz zostanie skrócona do trasy Poznań - Szczecin, pociąg zmieni nazwę na IC Merkury. IC Wawel będzie kursował na trasie Poznań - Kraków. Od 1 września planowane jest zamknięcie linii kolejowej na odcinku Zbąszynek - Czerwieńsk. Oznacza to brak bezpośrednich połączeń między Poznaniem a Zieloną Górą - wylicza Serbeńska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro