Reklama

Opiekunka, która biła swoją podopieczną, zniknęła. Prokuratura wydała nakaz jej zatrzymania

O skandalicznym zachowaniu opiekunki zatrudnionej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie pisaliśmy tydzień temu. Teraz okazuje się, że kobieta zniknęła.

Sprawę ujawniła tydzień temu rodzina pokrzywdzonej staruszki. Na ujawnionym nagraniu widać, że opiekunka, która miała opiekować się niewidomą osiemdziesięciolatką po wylewie, znęca się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Po ujawnieniu nagrania opiekunka została zwolniona dyscyplinarnie, a postępowanie w tej sprawie wszczęła prokuratura.

Za popełnione przestępstwo może byłej opiekunce grozić kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności, ale teraz okazuje się, że kobieta zniknęła -W tej chwili trwają poszukiwania podejrzanej Kariny G. Z naszych informacji wynika, że tuż po ukazaniu się materiałów medialnych na jej temat, opuściła swoje miejsce zamieszkania i wyjechała w nieznanym kierunku. Szukamy jej od tygodnia - powiedział w rozmowie z TVN24 Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Prokuratura wystawiła już nakaz zatrzymania kobiety.

Jeśli prowadzone poszukiwania nie przyniosą skutku, prokuratura skieruje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie, a następnie wystawi list gończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro