Reklama
Reklama

Co z remontem pawilonów na Świcie? Unieważniono dwa przetargi, ZKZL rozważa podzielenie inwestycji

fot. ZKZL

Wciąż nie wiadomo kiedy dojdzie do skutku zapowiadany remont pawilonów handlowych na Świcie.

Latem w ich sąsiedztwie ponownie otwarto wyremontowane targowisko. Następnym krokiem rewitalizacji tej okolicy miało być odnowienie pawilonów z lokalami handlowo-usługowymi. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ma jednak ogromne problemy ze znalezieniem wykonawcy.

Do tej pory ogłoszono dwa przetargi. W pierwszym jedyna złożona oferta opiewała na ponad 21,8 miliona złotych. Z kolei ZKZL chciał przeznaczyć na ten cel niespełna 11,3 mln zł. W drugim nie wystartował już żaden podmiot.

- Nadal szukamy wykonawcy, który podejmie się remontu budynków przy ul. Świt. Będziemy negocjować warunki, na których zlecimy roboty - powiedziała Magdalena Gościńska z ZKZL.

Rewitalizacja, oprócz remontu samych pawilonów, obejmie m.in. instalację tzw. małej architektury, nasadzenie zieleni czy budowę kanalizacji deszczowej. Pojawi się także winda, prowadząca do lokalu po "Słonecznej". To tam przeniesiona zostanie filia Biblioteki Raczyńskich.

Zarządca terenu nie wyklucza, że będzie musiał nieco zweryfikować swoje plany. - Rozważamy możliwość podzielenia całego przedsięwzięcia na dwa etapy - przyznała Gościńska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro