Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
17 3
Reklama

14-miesięczna dziewczynka zmarła w poznańskim szpitalu. Wiadomo już, że nie była szczepiona na chorobę, która ją zabiła

sw
poniedziałek, 5.11.2018 r.
godz. 19.15
sw | poniedziałek, 5.11.2018 r., godz. 19.15
14-miesięczna dziewczynka zmarła w poznańskim szpitalu. Wiadomo już, że nie była szczepiona na chorobę, która ją zabiła
fot. Google Maps

Dziecko powinno zostać zaszczepione przeciwko pneumokokom. Jej rodzice nie zdecydowali się na to. W szpitalu zażądali podania dziewczynce witaminy C.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1033 hPa
JUTRO
pogoda
17°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1025 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

20 października, w godzinach wieczornych nieprzytomna 14 miesięczna dziewczynka trafiła na izbę przyjęć szpitala przy ulicy Szpitalnej. - Stan dziecka pogorszył się i następnego dnia nad ranem zostało przekazane na oddział intensywnej terapii - relacjonuje prof. Magdalena Figlerowicz, zastępca kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu na antenie Polsat News. Na oddziale intensywnej terapii rodzice skrytykowali metody lecznicze zespołu medycznego, żądając podania córce witaminy C. Dziewczynka zmarła nie odzyskawszy przytomności.

Głos zabrał Jerzy Ziemba, nieformalny guru „antyszczepionkowców”. - Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby, (...) z licencją na zabijanie - pisał na swoim facebookowym profilu Zięba. Propagator naturoterapii uważał, że dziecko zmarło w wyniku sepsy. Kiedy okazało się, że dziewczynka zaraziła się pneumokokami, na które nie była szczepiona, skasował swój post. Wklejamy kopię postu Zięby poniżej tego artykułu.

Prof. Figlerowicz potwierdza, że rodzice zmarłej byli antyszczepionkowcami, i dziecko nie było szczepione przeciwko pneumokokom, choć takie szczepienie jest obowiązkowe od 2017 roku. W związku z wpisem lidera polskiego ruchu antyszczepionkowego, Wielkopolska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Reklama