Reklama
Reklama

Znamy wykonawcę przebudowy ronda Rataje. Dzięki dużo mniejszej cenie przetarg wygrała hiszpańska firma

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Konsorcjum Aldesa zaprojektuje i wybuduje układ komunikacyjny wokół ronda Rataje. Realizacja inwestycji ma potrwać 30 miesięcy - informuje wnp.pl.

Oferta konsorcjum, którego członkiem jest Aldesa Construcciones Polska, była najkorzystniejsza cenowo. Firma z rodowodem w Hiszpanii zaoferowała, że zrealizuje inwestycję za 138 mln zł, podczas gdy drug na liście oferent zaproponował cenę 212 mln zł. Szczęśliwy finał konkursu na wykonawcę był możliwy, dzięki zwiększeniu budżetu modernizacji ronda, do którego doszło na wrześniowej Radzie Miasta. Nie bez znaczenia było też wcześniejsze przyznanie unijnych dotacji w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Zadanie wykonawcy polegać będzie na przebudowie i budowie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz wydzielonego pasa tramwajowo-autobusowego wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego (od ul. Serafitek do ronda Rataje), na ul. Jana Pawła II (od ul. Kórnickiej do ronda) oraz ul. Ludwika Zamenhofa (od ul. Piłsudskiego do ronda).

- Na rondzie Rataje nie tylko wymienione zostanie torowisko i konstrukcja jezdni, lecz również dobudowane będą dodatkowe pasy ruchu dla pojazdów skręcających. Przewidywana jest przebudowa istniejących peronów przystankowych, połączona z ich wydłużeniem i budową nowych - informuje Urząd Miasta w Poznaniu.

Z uwagi na wartość tej inwestycji, z parafowaniem ustaleń należy poczekać na obligatoryjną kontrolę prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Projekt przebudowy ronda ma być gotowy najpóźniej 15 miesięcy po podpisaniu umowy. Kolejne 15 miesięcy zająć mają już same roboty budowlane. Ich zakończenie przewidywane jest na drugą połowę 2021 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro