Reklama
Reklama

II tura wyborów samorządowych w Wielkopolsce: doszło do dwóch incydentów wyborczych

Mimo dwóch zgłoszeń dotyczących wykroczeń do tej pory głosowanie w Wielkopolsce przebiega bez większych zakłóceń.

Od samego rana można oddawać głos w II turze wyborów samorządowych, w której wybierani są wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast. Głosowanie odbywa się w miejscowościach, w których w pierwszej turze żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Według informacji policjantów głosowanie przebiega w Wielkopolsce dość spokojne. Od soboty mamy zgłoszone dwa incydenty wyborcze, oba w Koninie- dotyczą niszczenia plakatów kandydatów, startujących w wyborach. Nie ma zgłoszeń dotyczących naruszenia ciszy wyborczej - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Przypominamy. Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku na sobotę do niedzieli do godziny 21. Ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej czyli np. publicznego nakłaniania do głosowania w określony sposób. Zabronione jest także aktywne promowanie kandydujących osób czy konkretnego ugrupowania, również w sieci. Za złamanie ciszy wyborczej może grozić nawet 1 mln zł grzywny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro