Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Jacek Jaśkowiak celowo nie zaprosił prezydenta RP do świętowania 11 listopada w Poznaniu. „Prezydent Duda wielokrotnie złamał konstytucję”

j
piątek, 2.11.2018 r.
godz. 14.35
j | piątek, 2.11.2018 r., godz. 14.35
Jacek Jaśkowiak celowo nie zaprosił prezydenta RP do świętowania 11 listopada w Poznaniu. „Prezydent Duda wielokrotnie złamał konstytucję”
fot. Maciej Kopiński, archiwum

Prezydent Poznania tłumaczył swoją decyzję w rozmowie z Radiem Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już wcześniej informowaliśmy na łamach naszego portalu o zaproszeniu Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy do świętowania odzyskania niepodległości w Poznaniu. Informowaliśmy też, że na zaproszenie odpowiedział na razie tylko Bronisław Komorowski, który potwierdził swoją wizytę w Poznaniu. Nadal nie wiadomo, czy zaproszenie przyjmą też pozostali prezydenci. Panowie Prezydenci Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski! Na uroczystości 11 listopada oficjalnie zapraszam do Poznania! Świętujemy tu radośnie, chętnie dzieląc się z gośćmi naszą świętomarcińską tradycją - napisał prezydent Poznania.

Wiadomo też, że na poznańskie uroczystości nie został zaproszony obecnie urzędujący prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent Duda wielokrotnie złamał konstytucję. On się teraz przyczynia do tego, by ten model, by ta nasza pozycja międzynarodowa, która była latami tak ciężko wypracowywana, podupadła – tłumaczył swoją decyzję w rozmowie z Radiem Poznań Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przypomnijmy. Do świętowania 11 listopada w Poznaniu zaproszony został również Donald Tusk - szef Rady Europejskiej – jak stwierdził Jacek Jaśkowiak „przyszły prezydent Polski”. Wiadomo, że Donald Tusk będzie w tym czasie przebywał w Polsce, ale w Łodzi. Na razie nie ma odpowiedzi, czy pojawi się też na obchodach w Poznaniu.

Reklama