Reklama
Reklama

Amerykańska ambasador podała termin zniesienia wiz dla Polaków

fot. Ambasada USA

Choć wielu polskich i amerykańskich polityków zapowiadało, że już wkrótce wizy do USA zostaną zniesione, to Polacy wciąż muszą się o nie ubiegać.

Teraz deklarację w tej sprawie złożyła obecna ambasador USA w Polsce -Jesteście wspaniałym sojusznikiem, z cała pewnością najsilniejszym w tym regionie. Macie 10 milionów Polaków, którzy mieszkają w Stanach, więc jesteśmy tak czy inaczej spokrewnieni i powiązani ze sobą. Zgadzam się. Ja jestem gotowa, żeby sprawę wiz dla was załatwić. Wiem, że to niełatwy temat. Wszyscy, także moi szefowie, mówią mi, że nie można tak mówić, ale ja i tak to powiem. Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz - powiedziałaGeorgette Mosbacher na antenie TVN24, która stwierdziła też, że jest jej wstyd, że Polacy wciąż muszą ubiegać się o wizę.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Prawda jest jednak taka, że decyzja o zniesieniu wiz może zapaść niemal automatycznie. Wystarczy, że odsetek odmów dla Polaków ubiegających się o wizę spadł do 3% w ciągu amerykańskiego roku budżetowego. Obecnie wynosi on 5,9%.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro