Reklama

Nie możesz znaleźć grobu swoich bliskich? Skorzystaj z wyszukiwarki

fot. Mikolajabcd/wikimedia/CC BY-SA 3.0
fot. Mikolajabcd/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Na dużych poznańskich cmentarzach znalezienie grobu swoich bliskich może być dla niektórych problemem. W takiej sytuacji warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki grobów.

Wyszukiwarka grobów dostępna jest w tym miejscu-Jak znaleźć informacje o grobie? Po kliknięciu w zakładkę "Wyszukiwarka" pojawia się formularz, w którym trzeba umieścić dane potrzebne do znalezienia grobu: imię lub nazwisko, lub datę pogrzebu. Wystarczy podać dowolne kryteria z tej listy - np. samo nazwisko, lub fragment daty, ale wtedy lista znalezionych nazwisk będzie odpowiednio dłuższa. Jeśli będzie dłuższa niż 100 osób, system wyświetli odpowiedni komunikat z informacją o konieczności zawężenia kryteriów (np. dodania daty pogrzebu). By ułatwić odnalezienie właściwej osoby, system prezentuje również datę urodzenia - wyjaśnia Urząd Miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dostęp do wyszukiwarki można też uzyskać za pośrednictwem aplikacji Sakralny Poznań. Aplikacja dla telefonów z systemem Android dostępna jest w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro