Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Prąd z odpadów? Czy to możliwe?

REKLAMA
poniedziałek, 5.11.2018 r.
godz. 19.00
REKLAMA | poniedziałek, 5.11.2018 r., godz. 19.00
Prąd z odpadów? Czy to możliwe?

Zapraszamy na Dzień Otwarty w ITPOK Poznań!

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa

Jak Poznań dba o środowisko?
Co się dzieje z wytworzonymi przez Ciebie odpadami?
Czy prąd z odpadów jest możliwy?

Jeśli jesteś ciekawy odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 listopada, w ITPOK Poznań przy ulicy Energetycznej 5.

Czym jest ITPOK Poznań?

ITPOK Poznań to Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. ITPOK potocznie zwany „spalarnią”, jest Instalacją, która jako surowca do produkcji energii cieplnej i elektrycznej używa odpadów komunalnych z Aglomeracji Poznańskiej. Instalacja została zaprojektowana w ten sposób, aby przynosiła maksimum korzyści mieszkańcom – bezpiecznie spalając odpady (emitując do atmosfery praktycznie całkowicie oczyszczone powietrze), rozwiązując „problem” odpadów komunalnych oraz równocześnie dostarczając energię elektryczną i cieplną wytworzoną w tym procesie. 

Co jest zaplanowane na Dzień Otwarty?

Podczas Dnia Otwartego, każda osoba (powyżej 7’go roku życia), która dokona zapisu na stronie internetowej www.poznan-itpok.pl będzie mogła zwiedzić Instalację. Podczas zwiedzania zaprezentujemy dokładnie ITPOK oraz omówimy proces termicznego przekształcania odpadów. Ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie Instalacji jest limitowane i zarezerwowane wyłącznie dla pierwszych 300 osób, które dokonają zapisu na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy!
SUEZ Zielona Energia

Zapisy: www.poznan-itpok.pl

Reklama