Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama

Ksiądz prawomocnie skazany za gwałcenie małoletniej. Spędzi pięć lat w więzieniu

BS
środa, 31.10.2018 r.
godz. 10.15
BS | środa, 31.10.2018 r., godz. 10.15
Ksiądz prawomocnie skazany za gwałcenie małoletniej. Spędzi pięć lat w więzieniu
zdj. ilustracyjne - fot. Luca Cinacchio/freeimages.com

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wyrok pięciu lat więzienia dla księdza, który trzy razy zgwałcił małoletnią.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sąd ze względu na dobro pokrzywdzonej utajnił wszystkie szczegóły sprawy, które mogłyby pomóc w identyfikacji dziewczynki - Publikacja tych danych może spowodować, że mieszkańcy gminy czy też znajomi pokrzywdzonej bardzo łatwo powiążą je z jej osobą. Skumulowałoby to traumatyczne przeżycia dziecka - mówił w czasie ogłoszenia nieprawomocnego wyroku sędzia sądu okręgowego Sławomir Cilulko, którego słowa cytuje TVN24. Wiadomo jedynie, że Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce oskarżyła księdza o trzykrotne zgwałcenie małoletniej poniżej piętnastego roku życia. Do gwałtów miało dojść w 2017 roku, gdy ksiądz pełnił funkcję katechety w jednej ze szkół na terenie województwa podlaskiego.

Sąd pierwszej instancji skazał księdza na pięć lat pozbawienia wolności, dziesięcioletni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż pięćdziesiąt metrów i kontaktowania się z nią oraz piętnastoletni zakaz pracy z dziećmi. Obrońca księdza złożył apelację, ale sąd uznał ją za bezzasadną i podtrzymał wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji.

Już wcześniej biskup, któremu podlegał ksiądz, podjął decyzję o zakazie wykonywania czynności kapłańskich i umieszczeniu duchownego w zakonie.

Reklama