Reklama
Reklama

Napadł na sklep monopolowy i groził sprzedawczyni nożem. Jest już w areszcie

Tydzień temu na terenie Śremu doszło do napadu na sklep monopolowy. Napastnik jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu.

Informacje o napadzie na sklep monopolowy dotarły do śremskich policjantów 23 października około godziny 21:20 -Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi, którzy opiekują się tym rejonem. Mundurowi ustalili, że przed kilkunastoma minutami do sklepu wszedł mężczyzna z zasłoniętą twarzą, zagroził ekspedientce nożem i zażądał wydania pieniędzy - relacjonuje Ewa Kasińska z miejscowej policji. Kobieta stawiła opór, a mężczyzna szybko oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Na podstawie zebranych informacji udało się wytypować podejrzanego. Okazało się, że to dobrze znany miejscowej policji 34-latek. Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, a w miniony piątek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego -34-latek był już wcześniej karany. Teraz czekają go kolejne sprawy w sądzie. Oprócz sprawy usiłowania rozboju policjanci Wydziału Kryminalnego prowadzą także postępowanie w ramach którego ustalili, że 34-latek włamał się do kilku piwnic na śremskim osiedlu Jeziorany. Włamywacz skradzione mienie zastawiał w śremskim lombardzie. Policjanci odzyskali zrabowane przez niego rowery i narzędzia, które wróciły do właścicieli - podsumowuje Kasińska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro