Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
25 14
Reklama

Słaby Kolejorz poza Pucharem Polski. Raków Częstochowa - Lech Poznań 1:0

sk
wtorek, 30.10.2018 r.
godz. 19.36
sk | wtorek, 30.10.2018 r., godz. 19.36
Słaby Kolejorz poza Pucharem Polski. Raków Częstochowa - Lech Poznań 1:0
fot. Tomasz Szwajkowski

W meczu 1/16 finału piłkarskiego Puchar Polski Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Rakowem Częstochowa i odpadł z rozgrywek.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
25°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Po porażce w Szczecinie wielu kibiców zaczęło wątpić w powodzenie misji trenera Djurdjevicia. Szkoleniowiec Kolejorza wobec pewnej bezsilności jego piłkarzy zdecydował się posłać w bój od pierwszej minuty m.in. Gumnego (nie grał na wysokim poziomie od maja) i Dioniego, który na razie jest wielkim rozczarowaniem.
 
Już początek spotkania pokazał, że Lech daleki jest od optymalnej formy. Lider Fortuna I Ligi w pierwszych 20 minutach kompletnie zdominował Kolejorza, stwarzając sobie kilka naprawdę dogodnych okazji i gdyby gospodarze byli bardziej skutecznie, to spokojnie mogli zamiast 1:0 prowadzić 3 a może i nawet 4 do zera.
 
W końcu Lech zaczął dłużej utrzymywać się przy piłce, wciąż miał jednak ogromne problemy z atakiem pozycyjnym, a o okazji do kontrataków praktycznie nie było mowy, ponieważ obrony Rakowa była świetnie ustawiona pod względem taktycznym.
 
Najbliższej szczęścia po świetnym zagraniu Gajosa był Dioni, ale uderzył wprost w dłonie Szumskiego.
 
Po zmianie stron wydawało się, że Lech ruszy do ataków, ale nic takiego nie nastąpiło. Gospodarze kontrolowali grę, utrzymywali się przy piłce i postronny obserwator mógł nawet stwierdzić, że to Raków gra w ekstraklasie i jego celem jego mistrzostwo, a Lech dopiero marzy o najwyższej klasie rozgrywkowej.
 
Gra Lecha wyglądała po prostu fatalnie, w drugiej połowie gościom nie udało się nawet oddać celnego strzału. Raków mógł wygrać wyżej, ale nieprawidłowo zdobytego gola, uznanego przez sędziego, anulowano po interwencji VAR.
 
Kolejorz odpadł z Pucharu Polski, tracąc tym samym szansę na dojście do europejskich pucharów najkrótszą drogą. Wtorkowa porażka tylko powiększyła i tak już spory znak zapytania nie tylko nad sensem taktyki z trzema środkowymi obrońcami, ale całego sensu pracy Ivana Djurdjevicia.
 
Raków Częstochowa - Lech Poznań 1:0 (1:0)

 
Składy:
 
Raków: Szumski – Niewulis, Petrasek, Kasperkiewicz, Schwarz, Listkowski, Malinowski (Bartl 67'), Kun, Szczepański (Radwański 81'), Domański (Mondek 90'), Musiolik
 
Rezerwowi: Gliwa, Kościelny, Mondek, Zachara, Lewicki, Bartl, Radwański
 
Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Dimitris Goutas, Thomas Rogne, Vernon De Marco, Wołodymyr Kostewicz - Łukasz Trałka (Jóźwiak 75'), Maciej Gajos (Radut 70'), Pedro Tiba - Dioni Villalba (Amaral 65'), Christian Gytkjaer
 
Rezerwowi: Matus Putnocky - Marcin Wasielewski, Rafał Janicki, Mihai Radut, Kamil Jóźwiak, Joao Amaral, Paweł Tomczyk
 
Bramki: Szczepański 3'
 
Kartki: Kostewicz 50' (żółta), Trałka 70' (żółta), Kasperkiewicz 75' (żółta),

Sędzia: Piotr Lasyk

Reklama