Reklama
Reklama

Policjanci usuwają nieprawidłowo zaparkowane samochody w centrum miasta

fot. Policja
fot. Policja

Pomimo trwającej akcji "Znicz" policjanci zwracają uwagę również na pozostałe aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mieszkańcy centrum miasta regularnie zgłaszają funkcjonariuszom informacje o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach, które utrudniają poruszanie się innym użytkownikom dróg.

- Kierowcy łamiąc przepisy prawa, parkują swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych. Na chodnikach, wjazdach, trawnikach, skrzyżowaniach, blisko przejść dla pieszych czy drogi do ruchu tramwajów. Takim zachowaniem powodują nie tylko kłopotliwe sytuacje np. dla pasażerów komunikacji zw. na wstrzymanie ruchu tramwajów, ale przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego - tłumacz sierż. sztab. Marta Mróz z komendy miejskiej.

W ostatnich dniach wielu kierowców przekonało się o skuteczności funkcjonariuszy drogówki, którzy wydawali dyspozycje dotyczące usunięcia pojazdów z drogi na koszt właściciela.

Finansowe konsekwencje takiej akcji zależą od popełnionego wykroczenia. Koszt odholowania pojazdu i doby postoju na policyjnym parkingu to w przypadku samochodu o masie do 3,5 tony ok. 500 złotych. Do tego dochodzi mandat karny (zwykle od 100 do 300 złotych).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro