Reklama
Reklama

Unia Europejska odkłada decyzję o zniesieniu zmiany czasu

fot. Monoar/pixabay/cc0
fot. Monoar/pixabay/cc0

W sierpniu Komisja Europejska pytała Europejczyków o zniesienie zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za likwidacją zmiany. Teraz okazuje się, że to bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać.

W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 4,6 mln osób, a 84% badanych opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Po opublikowaniu wyników badania zapowiedziano ze zmiana jest właściwie przesądzona i powinna nastąpić najszybciej jak to możliwe. Spekulowano nawet, że nastąpi to już w 2019 roku.

Teraz okazuje się, że na przygotowanie zmian potrzeba przynajmniej dwóch lat. Jak informuje Onet, o planach zniesienia zmiany czasu dyskutowali w trakcie nieformalnego spotkania w Grazu ministrowie transportu. W trakcie spotkania Portugalia, Grecja i Wielka Brytania zadeklarowały, że nie chcą znosić zmiany czasu. NatomiastCypr, Holandia, Irlandia, Francja i Dania nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie.

Brak jednomyślności to zdaniem unijnych urzędników duże wyzwanie -Jeśli odstąpimy od zmiany czasu, może dojść do mozaiki czasowej, która byłaby niszczycielska dla jednolitego rynku - powiedział Norbert Hofer, austriacki minister transportu.

W tej chwili najbardziej prawdopodobne jest, że kraje członkowskie będą miały czas do 2021 roku na podjęcie decyzji w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro