Reklama
Reklama

Unia Europejska odkłada decyzję o zniesieniu zmiany czasu

fot. Monoar/pixabay/cc0

W sierpniu Komisja Europejska pytała Europejczyków o zniesienie zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za likwidacją zmiany. Teraz okazuje się, że to bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać.

W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 4,6 mln osób, a 84% badanych opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu. Po opublikowaniu wyników badania zapowiedziano ze zmiana jest właściwie przesądzona i powinna nastąpić najszybciej jak to możliwe. Spekulowano nawet, że nastąpi to już w 2019 roku.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Teraz okazuje się, że na przygotowanie zmian potrzeba przynajmniej dwóch lat. Jak informuje Onet, o planach zniesienia zmiany czasu dyskutowali w trakcie nieformalnego spotkania w Grazu ministrowie transportu. W trakcie spotkania Portugalia, Grecja i Wielka Brytania zadeklarowały, że nie chcą znosić zmiany czasu. NatomiastCypr, Holandia, Irlandia, Francja i Dania nie podjęły jeszcze decyzji w tej sprawie.

Brak jednomyślności to zdaniem unijnych urzędników duże wyzwanie -Jeśli odstąpimy od zmiany czasu, może dojść do mozaiki czasowej, która byłaby niszczycielska dla jednolitego rynku - powiedział Norbert Hofer, austriacki minister transportu.

W tej chwili najbardziej prawdopodobne jest, że kraje członkowskie będą miały czas do 2021 roku na podjęcie decyzji w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro