Reklama

8 miesięcy opóźnienia w modernizacji kolejowej linii Poznań - Wrocław. Kiedy ponownie ruszą prace?

fot. fot. PKP PLK
fot. fot. PKP PLK

Wciąż dokładnie nie wiadomo kiedy pojedziemy całkowicie zmodernizowaną linią kolejową pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem.

Kilka tygodni temu włoska firma Astaldi zeszła z placu budowy, pozostawiając problem nie tylko dla inwestora, ale i czekających na pieniądze podwykonawców. Część środków wypłaciła im bezpośrednio spółka PKP PLK. Wciąż jednak nie wiadomo kto dokończy prace.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W sprawę zaangażował się Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffman. - Obecne opóźnienie inwestycji wynosi osiem miesięcy. W związku z opuszczeniem przez włoską firmę placu budowy, PKP PLK podjęły natychmiastowe działania, by kontynuować inwestycje. Prace na odcinku Leszno - granica woj. dolnośląskiego na linii Poznań-Wrocław będą szybko wznowione. Już na przełomie października i listopada zostanie podpisana umowa na dokończenie prac budowlanych. Takie rozwiązanie powinno pozwolić na zakończenie prac w terminie przewidzianym w Grant Agreement, czyli dokumencie będącym umową o dofinansowanie. Zatem warunkiem koniecznym jest, aby roboty zostały zakończone do końca 2020 roku - zapowiedział polityk.

Szczegóły mają być znane w najbliższych dniach.

Astaldi zapowiadało już, że nie ma zamiaru wracać na plac budowy. Na razie nie wiadomo w jaki sposób inwestycja zostanie dokończona. Nieoficjalnie mówi się, że prace wykonają spółki zależne od PKP PLK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro