Reklama
Reklama

Poznanianka, nominowana do Fryderyka 2018, wystąpi z jazzową orkiestrą składającą się z poznańskich muzyków

fot. HubertGrygielewicz.pl
fot. HubertGrygielewicz.pl

Urodziła się w Berlinie, ale wychowała w Poznaniu i to tu odbędzie się specjalny koncert z 16-osobowym składem Poznań Jazz Philharmonic Orchestra.

Twórczość Rosalie. jest wypadkową jej muzycznych poszukiwań, w zestawieniu z najnowocześniejszymi trendami we współczesnej muzyce r&b, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki. Słuchać było to na głośnym debiucie fonograficznym polsko-niemieckiej wokalistki. W album pt. Flashback swój wkład wniosła czołówka polskiej niezależnej sceny beatowej. Mimo alternatywnego charakteru, płyta okazała się dużym sukcesem, a sama Rosalie. dostała "zaproszenie na salony", czego przejawem była nominacja do nagrody Fryderyka 2018 w kategorii "Talenty".

Już niebawem, poznańska publiczność będzie miała okazję sprawdzić nowe, jazzowo-symfoniczne aranżacje piosenek jednej z najzdolniejszych piosenkarek młodego pokolenia. A to za sprawą Poznań Jazz Philharmonic Orchestra, czyli projektu zrzeszającego miejscowych muzyków i tworzącego zeń jeden filharmonicznymi organizm. Ich wspólny koncert odbędzie się 15 grudnia w poznańskiej Tamie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro