Reklama

Jacek Jaśkowiak wysłał zaproszenie na poznańskie obchody Święta Niepodległości prezydentom RP. Ale tylko byłym!

fot. Jacek Jaśkowiak @ FB
fot. Jacek Jaśkowiak @ FB

Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski otrzymali oficjalne zaproszenia od prezydenta Jaśkowiaka - w przeciwieństwie do Andrzeja Dudy, urzędującej głowy państwa.

- Panowie Prezydenci Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski! Na uroczystości 11 listopada oficjalnie zapraszam do Poznania! - zaczyna swoją facebookową odezwę Jacek Jaśkowiak. Poznański włodarz miejski owo zaproszenie okrasił też krótką zachętą, mówiącą, jak uroczystości związane z 11 listopada będą w stolicy Wielkopolski wyglądać. - Świętujemy tu radośnie, chętnie dzieląc się z gośćmi naszą świętomarcińską tradycją - dodaje Jaśkowiak.

- Imieniny Ulicy organizowane w jubileuszowym roku stulecia polskiej niepodległości są częścią programu "Pochwała Wolności". Jego istotą jest refleksja nad ideą wolności oraz budowania świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty. Społeczności, która nie wyklucza, wznosi mosty porozumienia, a swoją siłę czerpie z jedności - czytamy z kolei w treści zaproszenia, którego nie otrzymał prezydent Andrzej Duda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro